Stanisław Łobacz gościem Radia5

Stanisław Łobacz odznaczony

Stanisław Łobacz – laureat tegorocznej Włóczni Jaćwingów, czyli corocznych nagród prezydenta Suwałk, był w poniedziałek (26.02) gościem Radia 5. Łobacz jest działaczem społecznym, filatelistą i prezesem Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Suwałkach. Jest inicjatorem m.in odbudowy orłów na zabytkowej bramie dawnych koszar przy ul. Pułaskiego. Posiada liczne kolekcje monet, znaczków i medali, które są ważnym źródłem wiedzy o historii Suwalszczyzny. Jego zbiory często można oglądać przy okazji, ważnych uroczystości związanych z Suwałkami.

Łobacz, jest znany również ze swojej roli, jaką gra przy okazji różnych wydarzeń miejskich. Jako członek Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej „Garnizon Suwałki” wciela się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego.

Stanisław Łobacz został uhonorowany Włócznią Jaćwingów m.in za aktywną działalność w zakresie organizacji wystawienniczej i filatelistycznej, szereg inicjatyw przybliżających historię Suwałk oraz aktywny udział w grupie rekonstrukcji historycznej.

Materiał z archiwum Radio5